Яремче вже сотню років утримує неофіційний, але цілком заслужений статус туристичної столиці Карпат. Розквіт міста як курортного центру розпочався у 1894 році з побудовою залізниці Станіславів – Воронєнка. Вже перед Першою світовою війною для послуг "літників", як тут називали туристів, пропонувалось більше 500 кімнат – від скромних до класу "люкс".
Яремче 1915р. Зараз Сувенірний ринок – вул. Свободи
Старе Яремче: як виглядало місто у 1910-1940-х роках.
- Як виглядало курортне місто Яремче майже 100 років тому (Збірка 1).
- Як виглядало курортне місто Яремче майже 100 років тому (Збірка 3).
Яремче 1920р.. Бар и ресторан (реставрация) Скшиньского. Зараз центральна частина міста – вул. Свободи
Панорама Яремче 1920р.
Водоспад Пробій, Яремче 1920р.
Скеля Слон, Яремче 1925р.
Яремче 1925р. Пансион Тильда. Зараз Етно-Шоп «Файно Є» - Антикварный магазин в Яремче
Вид на Яремче 1925р.
Водоспад Пробій, Яремче 1920р.
Кам'яний залізничний міст-віадук у Яремче 1935р.
Яремче 1920р. Зараз центральна частина міста – вул. Свободи
Яремче1925р. Пансион Мажестик. Зараз дитячий санаторій "Сніжинка"
Ямна, присілок Яремче, 1917 рік, підірваний міст до тунелю.
Історичні події Яремче
Яремче - центр зеленого і гірськолижного туризму Прикарпаття, розташований в південно-західній частині Івано-Франківської області. Розваги до смаку тут знайде навіть найвимогливіший турист в будь-який час року. Не дарма це один з найвідоміших гірських кліматичних курортів України. Розмістившись на березі річки Прут, в мальовничій долині, з усіх боків оточеній горами, Яремче приваблює мандрівників казковими пейзажами, цікавими гірськими маршрутами, унікальними пам'ятками і магічним гуцульським колоритом.
Перша згадка про Яремче датуєтьcя 1787 роком. Статус міста поселення отримало в 1963 році, тоді до нього були приєднані стародавні села Дора і Ямна, з якими пов'язані найдавніші згадки про цю місцевість. В Дорі були знайдені археологічні знахідки - бронзовий котл і меч, яким кілька тисяч років. Значний вплив на історію Яремче мав карпатський рух Опришків. Василь Баюрак «стрясав» панів у всіх гірських селах. Рух опришків мав великий вплив на свідомість місцевого населення і знайшло своє відображення в народному фольклорі. Гуцули займалися тваринництвом, зокрема вівчарством. Орної землі майже не було, отже, влаштовувати помісні господарства не представлялося можливим. Розвиватися Яремче почало після будівництва залізниці. У дев'яностих роках XIX століття тут було побудовано 50 дерев'яних і кам'яних вілл. У цей період створено туристичний клуб «Яремчанський», силами якого маркірувалися стежки для прогулянок в гори, були визначені місця для риболовлі та інше. Тоді ж відкривається поштове відділення, випускається газета «Яремче», а фотограф Артіховскій продає листівки з видами міста. У 1907 році випущений перший туристичний путівник. У місті починають влаштовувати фестивалі, концерти, ігри. Під час Першої світової війни Яремче кілька разів переходило з рук в руки. Територія в різний час належала румунським, польським військам. У селі Ямна в воєнні роки діти в школі навіть вчилися польською мовою. В Яремче діяла «Просвіта».
Під час Другої світової війни у вересні 1939 року з'являється заборона діяльності українських суспільно-культурних організацій, політичних партій, а їх керівників заарештовують. У цей період було пошкоджено багато вілли, пансіонати; близько 50 осіб померло від голоду; частина жителів міста вислана на примусові роботи до Німеччини. У 1944 році військами С.А. Ковпака Яремче було звільнено від німецьких окупаційних військ. У 1963 році в місті створено музей УПА. Між гір на могилі 72 партизан-ковпаківців встановлюють пам'ятник - постать партизана, який закриває собою прохід в гори. Після війни починається період відновлення, а місто з кожним роком приймає все більше туристів.